Загальні збори громадян

06 березня 2017 року відбулися збори громадян, які проживають на території Михайлівської сільської ради.

Перед односельцями із звітом про роботу за попередній період виступив голова тамтешньої територіальної громади Юліан Канонишен. Він, зокрема, сказав, що бюджет сільради за 2016 рік виконано на 111,3 відсотка. Найбільшими платниками податків до бюджету громади є ПП «Золотий колос». Заборгованості зі сплати податків ніхто, з місцевих платників немає. Найбільший вклад у соціально-культурний розвиток села зробило ПП «Золотий колос», у якому засновником Михайло Івасько. Цей вклад вимірюється кількастами тисяч гривень допомоги середній школі, ДНЗ, АЗПСМ, культурі, ветеранам праці й війни та прирівненим до них громадянам. ПП проплатило виготовлення документації на прокладання водогону та внесок за кожного із 358 своїх пайовиків, які є членами коопера тиву «Михайлівське джерело» В. Шаргало у вигляді матеріальної допомоги на розвиток села виділив понад 27 тис. грн.

Важливо те, що 17 учасників антитерористичної операції на Сході країни отримали у власність по 1 га землі. Зараз вони виготовляють відповідну документацію.

В міру можливого сільрада до помагала коштами ДНЗ - майже 54 тис. грн., в т.ч. виграний грант, затрачено на заміну вікон, СЗШ 1- III ст. - на придбання парт для одного класу (в т. ч. виграний грант). Але потрібно в ДНЗ замінити ще 12 вікон, у АЗПСМ - підлогу і збудувати козирок, встановити біля лікувально-профілактичного за кладу новий паркан.

А ще ж треба виділити 92 тис. грн. на організацію харчування учнів 1-4 класів, 65 тис. грн. - на утримання пожежної охорони, 16 тис. грн. - на фінансування пільгового проїзду громадян.

А ще є дороги, що чекають на ремонт.

А інформація, що прозвучала з уст землевпорядника сільської ради Віктора П'ясти, думається, буде корисною для утримувачів корів з інших сіл.

У Михайлівці кілька років тому створили кооператив з обслуговування тих, хто утримує ВРХ, зокрема корів. За рахунок коштів кооперативу виготовили документацію на пасовище.

Це - 62 га ріллі та 20 га неугідь, які й передано у комунальну власність територіальної громади. За випас однієї корови її власник сплачує в рік 20 грн., теляти - 10 грн. Не багато. Зате тепер ніхто не забере в селян отого пасовища, його можна буде підсівати тощо.

Збори заслухали звіт дільничного уповноваженого інспектора ра- йонного відділення поліції старшого лейтенанта поліції Миколи Олійника. Претензій до його роботи не було ні в сільської влади, ні в учасників зборів.

На зборах виступив заступник голови районної ради Василь Федоришен. Він, зокрема, розповів про зупинення постанови Кабміну №932 «Про Порядок утворення госпітальних округів» та була доведена інформація про утворення ОТГ.